Honour Boards

  • PREMIERSHIPS – Uni Blues

    • 1952A Grade
    • 1958Juniors *
    • 1960A Grade
    • 1964Juniors *
    • 1966Juniors *
    • 1967B Grade
    • 1967Juniors 1*
    • 1970Juniors 1*
    • 1971Juniors 1*
    • 1972Juniors 2
    • 1974Juniour 1
    • 1975Juniour 1
    • 1981B Grade
    • 1994B Reserve
    • 1995Under 19 Premier
    • 1996A Reserve
    • 1997Under 19 Premier
    • 1999A Reserve
    • 2004A Grade
    • 2004A Reserve
    • 2004Club XVIII (3)
    • 2008Club XVIII (1)
    • 2008A Reserve
    • 2009A Reserve
    • 2010A Reserve
    • 2012Premier Thirds
    • 2014Premier B
    • 2014Premier B Res
    • 2016Premier Reserves
  • CAPTAINS’ HONOUR BOARD

    • 1919
    • R.C. Heatley
    • 1920
    • R.C. Heatley
    • 1921
    • L. Lockwood
    • 1922
    • L. Lockwood
    • 1923
    • K. Morrison
    • 1924
    • W.G. Sheil
    • 1925
    • W.G. Sheil
    • 1926
    • J.R.T. MacMillan
    • 1927
    • A.F. Sloan
    • 1928
    • J.Benson
    • 1929
    • A.H. McGregor
    • 1930
    • A.H. McGregor
    • 1931
    • A.H. McGregor
    • 1932
    • A.H. McGregor
    • 1933
    • C.F. Mears
    • 1934
    • C.F. Mears
    • 1935
    • W.B. Chibnall
    • 1936
    • W.B. Chibnall
    • 1937
    • R. Meredith
    • 1938
    • J.W.L. AtkInson
    • 1939
    • J.W.L. AtkInson
    • 1940
    • N.E. Austin
    • 1946
    • R.L. Minifie
    • 1947
    • R.L. Minifie
    • 1948
    • C. McDonald
    • 1949
    • T.F. Hogg
    • 1950
    • G.W.G. Sinclair
    • 1951
    • G.W.G. Sinclair
    • 1952
    • G.W.G. Sinclair
    • 1953
    • J.D. Anderson
    • 1954
    • A.W. Twigg
    • 1955
    • A.W. Twigg
    • 1956
    • D.E. Yoffa
    • 1957
    • P.A. Pearce
    • 1958
    • P.A. Pearce
    • P.C. Smith
    • 1959
    • P.B. Woodhouse
    • O.J. Nilson
    • 1960
    • F.W. Tully
    • O.J. Nilson
    • 1961
    • I.M. Hayden
    • D.E. Price
    • 1962
    • O.J. Nilson
    • O.J. Nilson
    • 1963
    • G.T. Keogh
    • O.J. Nilson
    • 1964
    • L.R. Lethlean
    • J.J. Bray
    • 1965
    • G.A. Jobling
    • P.H. Rhoden
    • 1966
    • G.A. Jobling
    • G.W. Ainsworth
    • 1967
    • G.A. Jobling
    • P.M. Moran
    • 1968
    • D.M. Rutherford
    • J.A. Renowden
    • 1969
    • Barry Church
    • M.R. Nicholls
    • 1970
    • Barry Church
    • R.C. Macaw
    • 1971
    • Barry Church
    • J.C. Sharp
    • 1972
    • J.C. Sharp
    • R.I. Tucker
    • 1973
    • D.B. Cottrill
    • S.T.P. Trumble
    • 1974
    • Bob Girdwood
    • Barry Church
    • 1975
    • Barry Church
    • Tim Standish
    • 1976
    • Barry Church
    • David Vivian
    • 1977
    • Rod Hager
    • Rod Hager
    • 1978
    • Chris Brown
    • Chris Brown
    • 1979
    • Michael Yeo
    • J. Cortese
    • 1980
    • Steve Dobbie
    • Michael Yeo
    • 1981
    • Steve Dobbie
    • Mark Tyquin
    • 1982
    • M.G. Sleeman
    • Michael Yeo
    • 1983
    • Mark Tyquin
    • Michael Yeo
    • 1984
    • Mark Tyquin
    • Michael Yeo
    • 1985
    • Mark Tyquin
    • P. Salinger
    • 1986
    • Roger Curnow
    • Bernie Angel
    • 1987
    • Simon Macaulay
    • M.D. Yandell
    • 1988
    • Simon Macaulay
    • Michael Yeo
    • 1989
    • John Kanis
    • M.D. Yandell
    • 1990
    • John Kanis
    • M.J. McCarty
    • 1991
    • John Kanis
    • M.J. McCarty
    • 1992
    • John Kanis
    • Hamish Worsley
    • 1993
    • Hamish Worsley
    • Toby McIntyre
      T.J. Harris
    • 1994
    • Hamish Worsley
    • Nathan Cavalier
    • 1995
    • Hamish Worsley
    • Richard Furphy
    • 1996
    • Hamish Worsley
    • Richard Vandenberg
    • 1997
    • Richard Furphy
    • P. Fairbank
    • 1998
    • Brian Blood
    • Joseph Sturrock
      J.D. McKinnon
    • 1999
    • Brian Blood
    • Joseph Sturrock
      Tom Wilcox
    • 2000
    • Gillon McLachlan
    • Gillon McLachlan
    • 2001
    • Gillon McLachlan
    • Drew Slimmon
    • 2002
    • Gillon McLachlan
    • A. J. McEwin
    • 2003
    • Quinton Gleeson
    • L.J. Ryan
    • 2004
    • Quinton Gleeson
    • Ross Young
    • 2005
    • Quinton Gleeson
    • Mark Paterson
    • 2006
    • Quinton Gleeson
    • Mark Paterson
    • 2007
    • Quinton Gleeson
    • Ben McConnell
    • 2008
    • Andrew Lowcock
    • Jack Watts
    • 2009
    • Andrew Lowcock
    • Mark Paterson
    • 2010
    • Andrew Lowcock
    • Ben McConnell
    • 2011
    • Matthew Torney
    • Jack Watts
    • 2012
    • Matthew Torney
    • Peter Summers
    • 2013
    • Matthew Torney
    • Ross Young
    • 2014
    • Jack Watts
    • Peter Summers
    • 2015
    • Hugh Vickers-Willis
    • Ross Young
    • 2016
    • Hugh Vickers-Willis
    • Will Cuningham
    • 2017
    • Hugh Vickers-Willis
  • BOB GIRDWOOD HONOUR BOARD

    • 1969
    • A
    • 6th
    • Graeme Weiss
    • Graham Calverley
    • 1970
    • A
    • 6th
    • Graeme Weiss
    • Graham Calverley
    • 1971
    • A
    • 2nd
    • Graeme Weiss
    • Barry Johnston
    • 1972
    • A
    • 7th
    • Tim Standish
    • Barry Johnston
    • 1973
    • A
    • 6th
    • Tim Standish
    • Les Hughson
    • 1974
    • A
    • 10th
    • Peter Brukner
    • Dave Mithen
    • 1975
    • B
    • 2nd
    • Peter Brukner
    • Alan Salter
    • 1976
    • A
    • 4th
    • Peter Brukner
    • Alan Salter
    • 1977
    • A
    • 8th
    • Bruno Scarcella
    • Alan Salter
    • 1978
    • A
    • 3rd
    • Peter Brukner
    • Alan Salter
    • 1979
    • A
    • 2nd
    • Peter Brukner
    • Alan Salter
    • 1980
    • A
    • 2nd
    • Rod Hager
    • Alan Salter
    • 1981
    • B
    • Premiers
    • Wayne Carroll
    • Sid Myers
    • 1982
    • A
    • 5th
    • Wayne Carroll
    • Sid Myers
    • 1983
    • A
    • 2nd
    • Peter Brukner
    • Sid Myers
    • 1984
    • A
    • 5th
    • Peter Brukner
    • Sid Myers
    • 1985
    • A
    • 8th
    • Dave Foster
    • Robert Lamb
    • 1986
    • A
    • 8th
    • Dave Foster
    • Robert Lamb
    • 1987
    • A
    • 6th
    • Warwick Foster
    • Alan Salter
    • 1988
    • A
    • 5th
    • Margaret Grant
    • Alan Salter
    • 1989
    • A
    • 4th
    • Steve Carroll
    • Alan Salter
    • 1990
    • A
    • 8th
    • Steve Carroll
    • Sid Myers
    • 1991
    • A
    • 9th
    • Steve Carroll
    • Sid Myers
    • 1992
    • B
    • 8th
    • Steve Carroll
    • Alan Jarrott
    • 1993
    • B
    • 3rd
    • Bob Girdwood
    • Grant Williams
    • 1994
    • B
    • 2nd
    • Dave Foster
    • Grant Williams
    • 1995
    • A
    • 2nd
    • Dave Foster
    • Grant Williams
    • 1996
    • A
    • 4th
    • Dave Foster
    • Grant Williams
    • 1997
    • A
    • 7th
    • Bob Girdwood
    • Mark Tyquin
      Grant Williams
    • 1998
    • A
    • 8th
    • Bob Girdwood
    • Andrew Smith
    • 1999
    • A
    • 5th
    • Bob Girdwood
    • Grant Williams
    • 2000
    • A
    • 4th
    • Tony McInerney
    • Lee Adamson
    • 2001
    • A
    • 8th
    • Tony McInerney
    • Lee Adamson
    • 2002
    • A
    • 6th
    • Bob Girdwood
    • Michael Conlan
    • 2003
    • A
    • 7th
    • Bob Girdwood
    • Steve Carroll
    • 2004
    • A
    • Premiers
    • Bob Girdwood
    • John Kanis
    • 2005
    • A
    • 2nd
    • Bob Girdwood
    • John Kanis
    • 2006
    • A
    • 3rd
    • Bob Girdwood
    • John Kanis
    • 2007
    • A
    • 3rd
    • Bob Girdwood
    • John Kanis
    • 2008
    • A
    • 7th
    • Bob Girdwood
    • John Kanis
    • 2009
    • A
    • 3rd
    • Grant Williams
    • John Kanis
    • 2010
    • A
    • 4th
    • Tony McInerney
    • John Kanis
    • 2011
    • A
    • 4th
    • Tony McInerney
    • John Kanis
    • 2012
    • A
    • 8th
    • Tony McInerney
    • Fergus Watts
    • 2013
    • A
    • 9th
    • Joseph SturrockFergus
    • Watts/Chris Reid
    • 2014
    • B
    • Premiers
    • Joseph Sturrock
    • Quinton Gleeson
    • 2015
    • A
    • 3rd
    • Joseph Sturrock
    • Quinton Gleeson
    • 2016
    • A
    • 3rd
    • Joseph Sturrock
    • Quinton Gleeson
    • 2017
    • A
    • Chris Reid
    • James Walker
  • ERN CROPLEY HONOUR BOARD

    • 1941
    • D.F. Cordner
    • 1944
    • K.F. Woodard
    • 1945
    • R.C. Case
    • C.L. Speedy
    • 1957
    • A.G. Johnston
    • 1958
    • A.B. Squire
    • A.S. Devenish
    • 1959
    • B. McCurrie
    • B. McCurrie
    • 1960
    • R.B. Slater
    • G.J. Herbert
    • 1961
    • B.W. Oakes
    • I.A. Nichols
    • 1962
    • E.P. Fennessy
    • I.K.M. Galbraith
    • 1963
    • P.T. Quinn
    • H.F. Kelly
    • 1964
    • A.A. Cook
    • J.S. Murray
    • 1965
    • I. Gillespie-Jones
      J.E. Winkelman
    • I.Gillespie-Jones
    • 1966
    • R.S. Wood
    • K.D. Scarfe
    • 1967
    • W.R. James
    • L.B. McIvor
    • 1968
    • G.P. Lyons
    • G.R. Smith
    • 1969
    • J.F. Costello
    • D.L. Astbury
    • 1970
    • R.W. Girdwood
    • W.J.C. Spring
    • 1971
    • J.A. Clark
    • P.M. Cusack
    • 1972
    • P.J. Weston
    • G.J. Davies
    • 1973
    • M.E. Langdon
    • R.J. Hager
    • 1974
    • D.S. Wilson
    • P.D. Schauble
    • 1975
    • S. Lynch
    • C.P. Brown
    • 1976
    • R.J. Thwaites
    • J.A. Bedford
    • 1977
    • M.F. Kenealy
    • H.R. Gibb
    • 1978
    • R.J. Kennett
    • J.M. Davine
    • 1979
    • J.M. Davine
    • J.M. Davine
    • 1980
    • D.R. Thompson
    • 1982
    • M.J. Zwar
      D. Lam
    • R.P. Blackwell
    • 1983
    • P.D. Larson
    • A.A. Brinker
    • 1984
    • P.J. O’Halloran
    • P.J. O’Halloran
    • 1985
    • A.H. Bennett
      E.B. Heffernan
    • V.J. Turnbull
    • 1986
    • D.F. McGregor
    • D. O’Brien
    • 1987
    • T.A. Giles
    • B.G. Clark
    • 1988
    • J. McKay
    • S.M. Connelly
    • 1989
    • G.J. Markley
    • C.J. Fegan
    • 1992
    • M. Unsworth
    • R. Bayles
    • 1993
    • R. Bayles
    • M. Bungey
      B. Spears
    • 1994
    • S. Davidson
    • C. Nave
    • 1995
    • H. Carter
    • P. Fairbank
    • 1996
    • C. Beltrame
    • C. Ryan
    • 1997
    • J. Eastaugh
    • B. Fricker
    • 1998
    • J. Hocking
    • N. Vogels
    • 1999
    • N. Harding
    • N. Vogels
    • 2000
    • B. Gates
    • S. Russell
    • 2001
    • T. Birtley
    • T. Birtley
    • 2002
    • A. Millar
    • N. Maddison
    • 2003
    • C. Bradley
    • S. Fletcher
    • 2004
    • D. Heinz
    • D. Heinz
    • 2005
    • Tris Maddocks
    • M. Dwyer
    • 2006
    • D. Hayter
    • E.J. Hamer
    • 2007
    • O.G. Reed
    • W.A. Sadler
    • 2008
    • O.G. Reed
    • A.J. Weddell
    • 2009
    • T.F. Fairbairn
    • H. Vickers-Willis
    • 2010
    • J.S. Maxwell
    • A.W. Nice
    • 2011
    • H.M. Hanlon
    • W.G. Cuningham
    • 2012
    • A. Smith
    • B. Watson
    • 2013
    • A. Schipp
    • T. Blakey
    • 2014
    • M. Hart
      M. Peart
    • W. Blakey
    • 2015
    • D. Batarilo
    • J. Jess
    • 2016
    • G Osti
    • M. Blair
  • BLUES TWOS HONOUR BOARD

    • 1965
    • I.R. Parker
    • J.H. Hyland
    • 1966
    • B.G.K. Crossley
    • C.M. Keeshan
    • 1967
    • B.G.K. Crossley
    • B.G. Lay
    • 1968
    • B.G.K. Crossley
    • W.G. Andrews
      D.G. Williamson
    • 1969
    • D.G. Williamson
    • D.G. Templar
    • 1970
    • D.M. Rutherford
    • K.J. Rogash
    • 1971
    • E.L. McArthur
    • D.G. Templar
    • 1972
    • B.P. Brockley
    • R.J. David
    • 1973
    • L.J. Moran
    • M.W. Radford
    • 1974
    • B.C. Scarcella
    • L.J. Moran
    • 1975
    • B.C. Scarcella
    • M.W. Radford
    • 1976
    • B.C. Scarcella
    • G.A. Anderson
    • 1977
    • P.D. Brukner
    • L.A. McGee
    • 1978
    • J.F. Hamilton
    • G.A. Westmore
    • 1979
    • G.A. Westmore
    • R. Patterson
    • 1980
    • G.N. Ellison
    • P.G.M. Russell
    • 1981
    • M.P. Bourke
    • A.J. Fowler
    • 1982
    • P.B. Hill
    • C.H.M. Miller
    • 1983
    • R.C. Collins
    • G.A. Westmore
    • 1984
    • G.A. Westmore
    • P.D. Cooke
    • 1985
    • M.A. Wilson
    • A.J. Mitchell
    • 1986
    • S.B. Rothe
    • M.J. Hickey
    • 1987
    • M.J. Hickey
    • M.J. Hickey
    • 1988
    • R.I. Robinson
    • M.J. Hickey
    • 1989
    • M.J. Hickey
    • A.D. Kennedy
    • 1990
    • M.J. Hickey
    • M.J. Hickey
    • 1991
    • S.B. Dobson
    • 1992
    • J.H. Dawson
      T.T. Jackson
    • 1993
    • G.J. Markley
    • 1994
    • J.L. Norman
    • J.J. Hutchins
    • 1995
    • J.L. Norman
    • D.S. Bolton
    • 1996
    • J.L. Norman
      P.B. Stephens
    • J.N. Garnaut
    • 1997
    • D.F. McAloon
    • D.S. Gust
    • 1998
    • D.F. McAloon
    • G.P. Evans
    • 1999
    • L.F. Tweedle
    • H.M. Nailon
    • 2000
    • M.A. Thomas
    • A. Brown
    • 2001
    • M.A. Thomas
    • D.F. McAloon
    • 2001
    • M.A. Thomas
    • D.F. McAloon
    • 2002
    • M.A. Thomas
    • M.A. Thomas
    • 2003
    • D.F. McAloon
    • M.A. Thomas
    • 2004
    • T.A. Hutchins
    • R.S. Martin
    • 2005
    • T.A. Hutchins
    • D.C. Heinz
    • 2006
    • C. Baumgartner
    • 2007
    • 2008
    • A. Henderson
    • E. Wilkinson
    • 2009
    • A. Suvoltos
    • B. Millard/I. Orr
    • 2010
    • A.Lyon
    • J. Van de Pol
    • 2011
    • B. Millard
      A.Lyon
    • B. Millard
    • 2012
    • B. Millard
    • D. Withers
    • 2013
    • B. Millard
    • T. Girdwood
    • 2014
    • T. Girdwood
    • T. Girdwood
    • 2015
    • T. Girdwood
    • T. Girdwood
    • 2016
    • T. Girdwood
    • D. Heinz
  • 100 PLUS CLUB

    • 1957
    • G. Dahlenberg
    • 1966
    • D. Fraser
    • 1967
    • B. Lay
    • 1970
    • R. James
    • 1972
    • Barry Church
      Ken Scarfe
    • 1973
    • John Renowden
    • 1974
    • Bob Girdwood
    • 1975
    • Barry Church, 150
    • 1976
    • Doug (Graham) Templar
      Tim Standish
    • 1978
    • Barry Church, 200
      Geoffrey Ellison
    • 1979
    • Mark Tyquin
      Michael Sleeman
      Gerard Westmore
      Roger Moore
      Graeme Pleydell
      Peter Brukner
      Simon Trumble
    • 1980
    • Wayne Carroll
      Peter Schauble
    • 1981
    • James Bedford ,
      Roger Collins
    • 1982
    • John Hamilton
      Mark Tyquin, 150
    • 1983
    • Peter Whitehead
      Michael Yeo
      Michael Sleeman, 150
      Roger Curnow
    • 1984
    • John A. Wood
      Stephen Dobbie
      Gerard Westmore, 150
      Wayne Carroll, 150
    • 1985
    • Bruce Moir
      Roger Collins, 150
      Mark Tyquin, 200
    • 1986
    • Duncan Phimister
      Tim Carey
    • 1987
    • Simon Macauley
      Roger Curnow, 150
    • 1988
    • Brian Lowe
      Wayne Carroll, 200
    • 1989
    • Michael Hickey
    • 1990
    • Graeme Hazeldine
    • 1991
    • Andrew Wallis
    • 1993
    • John Kanis
    • 1994
    • Richard Furphy
      Graeme Hazeldine, 150
      Hamish Worsley
    • 1995
    • Geoff Markley
      John Dawson
    • 1996
    • John Kanis, 150
      Richard Furphy, 150
      Alan Nugent
      Paul Stephens
    • 1997
    • Adam Lennen
      Toby McIntyre
      Steven Kirsanovs
      Grant Williams
    • 2000
    • Gillon McLachlan
      David Maplestone
      Charles Steward
      Dan Hayter
    • 2001
    • Hugh Nailon
      Tom Hutchins
      Damien McAloon
    • 2002
    • Joseph Sturrock
      Drew Slimmon
      Rohan Versteegan
      Michael Thomas
    • 2003
    • Ross Featherstone
      Tom Wilcox
    • 2004
    • Bernard Gates
      Paul Fairbank
      Campbell Roydhouse
      Chris Brookes
      Damien Guengerich
      Adam Terrill
      Marcus Coleman
      Tom Hutchins, 150
      Damien McAloon, 150
    • 2005
    • George de Crespigny
      Tim Giles
      James Hayter
      Luke North
      Andrew Solly
      Andrew Lowcock
      Liam Quin
    • 2006
    • Tom Wilcox, 150
      Michael Kordick
    • 2007
    • Tim McKinnon
      Joseph Sturrock, 150
      Alex Suvoltos
      Ben Millard
      Quinton Gleeson
      Andrew Solly, 150
      George de Crespigny, 150
    • 2008
    • George de Crespigny, 150
      Andrew Lowcock, 150
    • 2009
    • Ben Callery
      Tim McKinlay
      Tom Girdwood
      Mark Paterson
      Alex Suvoltos, 150
      Michael Thomas, 150
      Dirk Heinz
      John H Wood
    • 2010
    • Matthew Torney
      Hamish Rankin
      Paul Butko
      David Marshall
      Quinton Gleeson, 150
      Ben Millard, 150
      Liam Quin, 150
    • 2011
    • Andrew Lowcock, 200
      Jack Watts
      Bennett Merriman
      Ben McConnell
      John Meagher
    • 2012
    • Daniel Carmody
      James Van de Pol
      Tom Girdwood, 150
      Nick Hardie-Grant
    • 2013
    • Jack Heinz
      Ben Millard, 200
      Dirk Heinz, 150
      Matthew Torney, 150
      David Marshall, 150
      Tom Maddocks
      Chris Pyke
    • 2014
    • Will Hartnell
      Angus Nice
      Henry Weddell
      Jack Townley
      Jack Watts, 150
      Tom Girdwood, 200
    • 2015
    • Jack Maxwell
      Jeremy Mugavin
      Llewyn Butler
      Patrick Hayes
    • 2016
    • Will Van de Pol
      Will Cuningham
      Edward Long
      Dirk Heinz, 200
  • GAMES RECORDS

    Top 10

    • Mark Tyquin
    • 248
    • Tom Girdwood
    • 245
    • Andrew Lowcock
    • 229
    • Wayne Carroll
    • 224
    • Barry Church
    • 219
    • Ben Millard
    • 214
    • Dirk Heinz
    • 202
    • Liam Quin
    • 199
    • Tom Hutchins
    • 198
    • George de Crespigny
    • 183

    Games Record Holders

    • G. Dahlenberg
    • 104 Games
    • to 1967
    • B. Lay
    • 115 Games
    • 1967 - 1973
    • B. Church
    • 219 Games
    • 1973 - 1986
    • M. Tyquin
    • 248 Games
    • 1986 -
  • CHRIS BROWN MEMORIAL TROPHY

    • 1979
    • M.P. Bourke
    • 1980
    • P.D. Schauble
    • 1981
    • A.H. Salter
    • 1982
    • E. Cotsworth
    • 1983
    • W. Carroll
    • 1984
    • Ted & Norma McNamara
    • 1985
    • F. Henegan
    • 1986
    • M.J. Hickey
    • 1987
    • D. Karamoshos
    • 1988
    • A.T. Schlicht
    • 1989
    • M.P. Robin
    • 1990
    • L. Galli
    • 1991
    • S. Myers
    • 1992
    • D. Lanyon
    • 1993
    • S. Carroll
    • 1994
    • G. Williams
    • 1995
    • P. Stephens, D. Evans
    • 1996
    • R.W. Girdwood
    • 1997
    • D. Buckley
    • 1998
    • J. Gilchrist
    • 1999
    • B. Neivandt
    • 2000
    • W. Hutchins
    • 2001
    • A. McInerney
    • 2002
    • M. Thomas
    • 2003
    • D. McAloon, R. Scanlan
    • 2003
    • D. McAloon, R. Scanlan
    • 2004
    • M. Thomas
    • 2005
    • T.A. Hutchins
    • 2006
    • T. Wilcox
      G. de Crespigny
    • 2007
    • B.F. Angel
    • 2008
    • G.A. Westmore
    • 2009
    • J.F. Carmody
    • 2010
    • Karin & Tony Heinz
    • 2011
    • D.E. Phefley
    • 2012
    • J. Quill
    • 2013
    • T. Simmons
    • 2014
    • Matt & Emily Torney
    • 2015
    • D.E. Phefley
    • 2016
    • J.D. Scotland
  • TED McNAMARA MEMORIAL TROPHY

    • 2004
    • Tom Hutchins
    • 2005
    • Joe Sturrock
    • 2006
    • Luke North
    • 2007
    • Quinton Gleeson
    • 2008
    • Tim McKinnon
    • 2009
    • Tom Granleese
    • 2010
    • Matthew Torney
    • 2011
    • Liam Quin
    • 2012
    • Tim Girdwood
    • 2013
    • Chris Pyke
    • 2014
    • Will Hartnell
    • 2015
    • Hugh Vickers-Willis
    • 2016
    • Jamie Mugavin
  • MUFC LIFE MEMBERS

    • 1970
    • M.A.H. Marsden
    • 1972
    • E. Cropley
    • 1972
    • I. Munro
    • 1974
    • C.J.F. Shaw
    • 1975
    • J.D. Clancy
    • 1975
    • Dr. B.W. Costello
    • 1975
    • B.G. Church
    • 1976
    • T.A. Johnston
    • 1976
    • T.J. Standish
    • 1976
    • G.A.R. Johnston
    • 1977
    • Dr. A.J. Costello
    • 1977
    • F. P. Henegan
    • 1978
    • R.E. Cameron
    • 1978
    • H.B. Sharpe
    • 1979
    • P.H. Selleck
    • 1979
    • Dr. P.D. Brukner
    • 1980
    • A.M. Smith
    • 1980
    • R.G. Hager
    • 1981
    • R.M. Perrett
    • 1981
    • T.M. Greaney
    • 1982
    • M.J. Lockie
    • 1982
    • J.A. Clarke
    • 1982
    • E.C. McNamara
    • 1983
    • Dr. S.A. Costello
    • 1984
    • J.P. O’Donohue
    • 1984
    • M. Tyquin
    • 1985
    • J. Hendry
    • 1986
    • D.R. Booth
    • 1986
    • P.D. Schauble
    • 1987
    • L.M. Sist
    • 1987
    • R.W. Girdwood
    • 1988
    • P.R. Hille
    • 1988
    • C.K.P. Hosking
    • 1989
    • P.M. Dillon
    • 1989
    • A.H. Salter
    • 1991
    • J. Gray
    • 1991
    • N. McNamara
    • 1992
    • W. Carroll
    • 1992
    • A. Coker
    • 1993
    • B.F. Angel
    • 1994
    • D. McInnes
    • 1994
    • D. Foster
    • 1995
    • D. Buckley
    • 1995
    • J. McRae
    • 1996
    • M. Robin
    • 1996
    • S. Carroll
    • 1997
    • N. Carah
    • 1997
    • Y. Salter
    • 1998
    • G. Williams
    • 1998
    • G. Bearham
    • 1999
    • J. Gilchrist
    • 2000
    • S. Longley
    • 2001
    • W.B. Hutchins
    • 2001
    • C.A. Thompson
    • 2002
    • J.C. Kanis
    • 2002
    • R.J. Hanna
    • 2003
    • G.A. McLachlan
    • 2003
    • R.I. Wilson
    • 2005
    • L.G. Doyle
    • 2005
    • T.A. Hutchins
    • 2005
    • M.A. Thomas
    • 2005
    • G.J. Wines
    • 2006
    • T.H. Thomas
    • 2006
    • J.A. McInerney
    • 2007
    • S.G. Meade
    • 2007
    • B.C. Warren
    • 2008
    • A.M. Donald
    • 2008
    • T.A. Giles
    • 2009
    • G.P.J. De Crespigny
    • 2009
    • L.A. Beaton
    • 2010
    • D.F. McAloon
    • 2010
    • C.D. Beaton
    • 2011
    • J. Sturrock
    • 2012
    • A. Lowcock
    • 2013
    • G. Westmore
    • 2014
    • J.F. Carmody
    • 2014
    • J. Jamieson
    • 2014
    • M. Commadeur
    • 2014
    • S. Commadeur
    • 2015
    • C.J. Reid
    • 2016
    • T. Girdwood
  • VAFA CERTIFICATE OF MERIT

    • 1979
    • Frank Henegan
    • 1993
    • Norma McNamara
    • 1993
    • Ted McNamara
    • 1994
    • Bob Girdwood
    • 1996
    • Steven Carroll
    • 1999
    • Yvonne Salter
    • 2000
    • Michael Robin
    • 2014
    • John Carmody
    • 2016
    • Tony McInerney
    • 2016
    • John Kanis